Центр з питань інфекційної безпеки донорської крові, її компонентів та виготовлених з них препаратів

Співробітники Центру

Центр з питань інфекційної безпеки донорської крові, її компонентів та виготовлених з них препаратів (далі - Центр). Завідувач центру – Миськів Ірина Миколаївна, у штаті працює 2 лікарі-лаборанти. Основним завданням Центру є проведення організаційно-методичної, контрольно-експертної та науково-дослідницької роботи щодо запобігання поширення інфекційних захворювань при застосуванні компонентів донорської крові та виготовлених з плазми крові препаратів.

Центр здійснює організаційно-методичне забезпечення роботи лабораторій закладів служби крові, які проводять дослідження донорської крові, її компонентів та виготовлених з них препаратів на наявність серологічних маркерів ВІЛ-інфекції, гепатитів В і С, сифілісу. Розробляються науково обґрунтовані програми, організовуються та проводяться випробування скринінгових тест-систем, призначених для контролю донорської крові, її компонентів та виготовлених з них препаратів, з подальшою їх експертною оцінкою.

Центр виступає експертом та бере участь у проведенні тендерів при закупівлі діагностикумів для скринінгу донорської крові, її компонентів. Проводиться постмаркетинговий контроль діагностикумів для визначення маркерів інфекційних захворювань, які передаються через донорську кров, компоненти крові та препарати, виготовлені з плазми крові. Здійснюється періодичний контроль якості та ефективності роботи лабораторій закладів служби крові України, забезпечується навчання працівників лабораторій служби крові з питань інфекційної безпеки донорської крові, її компонентів та препаратів плазми крові.