Віварій

О.І.ПороновичВіварій інституту є допоміжним підрозділом і служить для утримання та розведення лабораторних тварин, які використовуються у медико-біологічних цілях.

Лабораторні тварини широко використовуються для досліджень в медицині. Отримані на експериментальних тваринах дані вносять неоцінимий вклад у всі розділи медичних наук, для досліджень і оцінки якості фармакологічних препаратів, встановлення патогенетичних механізмів і принципів лікування різних захворювань, функціональних процесів організму на всіх його рівнях.

Віварій забезпечує наукові і практичні підрозділи інституту тваринами для проведення експериментальних робіт і доклінічних досліджень інфузійно-трансфузійних препаратів, консервантів крові, її компонентів тощо. Він є невід’ємним важливим структурним підрозділом у забезпеченні лабораторії Державного контролю за якістю препаратів крові та кровозамінників експериментальними тваринами у відповідності до вимог фармакопеї.

Віварій займає двоповерхову будівлю загальною площею 165 м2, наявні приміщення для утримання лабораторних тварин, а також допоміжні: кормокухня, операційна, гардеробна, душова. У віварії строго виконуються правила гуманного поводження з тваринами: виключені силові та больові прийоми. Завідує підрозділом лікар ветеринарної медицини Поронович Олег Ігорович.